Вже тисячі років жінки та чоловіки обирають прикраси як спосіб самовираження чи належності до певного соціального класу. Браслети, сережки, каблучки та намиста – все це з нами з часів появи первісних людей. І до сьогодення прикраси пройшли масу змін. Хоча що тоді, що зараз використовуються для тих самих цілей.
Браслет – це прикраса, яку носять на зап'ясті руки, лиці або передпліччі. Він може мати різну форму та дизайн, але база одна й та сама.
Як змінювався вигляд та призначення браслета з часом?
У разі первісного ладу браслет створювався як амулет. Це була прикраса, зібрана із зубів убитих тварин, спеціальних каменів та шкіряних елементів. Шамани наділяли їх особливою силою, яка мала вберегти воїна від злих духів і ворогів у бою, допомогти на полюванні.
Саме з того часу і на тисячоліття вперед однією з причин носити браслет став захист кровоносних судин у легкодоступних місцях.
При настанні залізної доби після неоліту людина навчилася обробляти метал. Саме у цей час зароджується поділ на класи за допомогою прикрас. Оброблені металеві браслети носили чоловіки вищого стану. Бідолашні робітники залишалися з необробленими шкіряними ремінцями, які були зовсім недовговічні.
Стародавні єгиптяни носили безліч тонких браслетів як захист від злих сил для підкреслення статусу. На фресках, що збереглися, можна побачити відмінність в браслетах фараона і наближених від браслетів більш простих жителів.
З часом змінювався матеріал прикрас. Воїни все частіше виготовляли металеві браслети для захисту в бою, а високопосадовці держав підкреслювали ними свій статус.
Після появи дорогоцінного каміння важливість прикрас зросла у декілька разів. Каміння для прикрас оброблялося та вставлялося в браслет із використанням усіх доступних на той час технологій та інструментів.
Використання браслета як захист в бою бере свій початок із зародженням ювелірного мистецтва. Велич глави держави та її сім'ї обов'язково відображалося у великій кількості прикрас.
Нерідко браслети та інші прикраси використовували як грошовий засіб. Обмін, купівля та продаж дала можливість познайомитися з новою культурою та побудувати нові торговельні зв'язки. Після появи такого ремесла як ювелірна справа, у торгівлі з'явилася нова сфера.
В Індії тривалий час браслети використовували замість обручки як ідентифікатор сімейного стану. Також багатьом знайоме повір'я, що арабські жінки постійно носять так багато золота. Тому що у разі розлучення вони можуть піти лише з тим, що є на них. Правда це чи ні, але східні жінки славляться особливою любов'ю до прикрас та браслетів.
Середньовіччя стало тією епохою, де чітко розділились роль браслета як прикраси та військове обмундирування. Обладунки з браслетами стали невід'ємною частиною захисту воїна. А імператор, король та глава держави носили прикраси як символ влади та могутності.
Церква в ті часи мала величезну владу нарівні з правителем і вносила свої корективи до звичаїв і правил держави. Таким чином імператор, його сім'я та високопосадовці могли використовувати коштовності для прикрас. Простий народ у церкві налаштовували на те, що самолюбування з коштовностями це гріх. У цей час активно використовувалися ювелірні вироби в католицькій церкві та її атрибутиці.
Наступний сплеск інтересу до прикрас – це епоха відродження. Жіноче тіло стало предметом захоплення, і більш відкритий гардероб із оголеними зап'ястями дозволив вільно носити прикраси у бажаній кількості.
Краса оспівувалась поетами та художниками, тому чоловіки прагнули подарувати своїм дамам гарні браслети. Вони у свою чергу з радістю приймали їх та носили.
З початком 20 століття фамільні колекції прикрас продовжили своє життя у монарших сім'ях. А у звичайного населення наявність браслетів тісно була пов'язана з суспільним устроєм та ситуацією в країні. Світові війни підірвали економіку всіх країн, замінившись комуністичними партіями та демократичними поглядами на всі сфери життя. І лише з відродженням французької моди та її популяризацією прикраси повернулися до активного використання.
Тренди сучасності
У кожній з епох погляди суспільства та правила держави диктували набагато більше у світі ювелірних виробів, ніж зараз. Носити браслети можна тільки певному стану чи класу. Або саме певним браслетом позначали рабів і простих робітників.
На щастя, ці часи вже давно минули, і тепер кожен може обрати прикрасу, яка більш до вподоби.
Мода циклічна, тому потужні пластикові моделі змінюються мінімалістичними комплектами і навпаки. Дуже актуальними є також довгострокові покупки. Тому виробники створюють базові браслети із набірними підвісками шармами LeDile, Swarovski, Pandora, Nomination – регулярні та лімітовані колекції.
Не поспішайте позбавлятися улюблених прикрас через те, що вони втратили актуальність. За кілька років Ви обов'язково із задоволенням дістанете їх знову.
Матеріал браслета та догляд за ним
Кожна прикраса залишатиметься привабливою і служитиме довго лише при належному догляді за нею. Дорогоцінні та натуральні матеріали: шкіра, замша та скло - довговічні. Але неправильний догляд може скоротити їх термін служби.
Не обов'язково використовувати дорогоцінні метали при виборі браслета. Сучасна біжутерія теж може виглядати гідно, особливо, якщо виготовлена з якісної сировини.
Кожен виробник має свої методи догляду за виробом і при покупці продавець обов'язково ознайомить Вас з ними або запропонує буклет із нагадуванням.
Всі браслети з будь-якого матеріалу варто зберігати в сухому місці на м'якому матеріалі. Якщо немає спеціальних мішечків для зберігання, пластикові контейнери варто покривати тканиною, щоб браслет не подряпався.
Для складних браслетів з тонким плетінням або камінням – по можливості відвідайте ювеліра, який акуратно перевірить усі ланки та замки, а також почистить улюблену прикрасу. В іншому випадку обирайте не абразивні матеріали, попередньо нанісши їх на тильну сторону браслета.
Обирайте прикраси які вам по душі, і вони будуть приносити лише приємні емоції.